Пам\'ять брата апостола Петра — Андрія Первозваного — вшановують 13 грудня християни, що живуть за Юліанським календарем. Апостола Андрія українці вшановують по-особливому, оскільки саме його вважають тим, хто приніс християнство на «київські гори».
Пам\'ять брата апостола Петра — Андрія Первозваного — вшановують 13 грудня християни, що живуть за Юліанським календарем. Апостола Андрія українці вшановують по-особливому, оскільки саме його вважають тим, хто приніс християнство на «київські...
КИЇВ. 11 жовтня. УНН. У Львів 20 жовтня до храму Ікони Пресвятої Богородиці “Всецариці” ПЦУ (вул. Пилипа Орлика, 1) привезуть частинку мощей святого апостола Андрія Первозванного. Вони перебуватимуть у храмі упродовж тижня — до 27 жовтня, передає УНН із посиланням на \"Гал-інфо\".
Сьогодні, 1 грудня (18 листопада за старим стилем), Східна Церква вшановує святого мученика Романа Кесарійського, диякона з Палестини, який загинув на поч. IV ст., у часи правління імператора Діоклетіана (284-305).
Особливе місце у Церкві займають мученики. Ті з них, які відзначилися великою ревністю віри та чудами, мають свої урочисті празники у церковному календарі. До них належить і святий великомученик та мироточець Димитрій. Східна Церква вшановує його 8 листопада (26 жовтня — за старим стилем). В Україні це один з найбільш шанованих святих.
Особливе місце у Церкві займають мученики. Ті з них, які відзначилися великою ревністю віри та чудами, мають свої урочисті празники у церковному календарі. До них належить і святий великомученик та мироточець Димитрій.
Великомученик Георгій (Юрій) Побідоносець походить з Каппадокії, як і святий Василій Великий і святий Григорій Богослов, він виріс у християнській родині - його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, а мати, переселившись до Палестини, виховала сина у благочесті та християнському смиренні.
Великомученик Георгій (Юрій) Переможець походить з Каппадокії, як і святий Василій Великий і святий Григорій Богослов, він виріс у християнській родині - його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, а мати, переселившись до Палестини, виховала сина у благочесті та християнському смиренні.
КИЕВ. 11 октября. УНН. Во Львов 20 октября в храм Иконы Пресвятой Богородицы \"Всецарицы\" ПЦУ (ул. Пилипа Орлика, 1) привезут частицу мощей святого апостола Андрея Первозванного. Они будут находиться в храме в течение недели - до 27 октября, передает УНН со ссылкой на \"Гал-инфо\".
КИЕВ. 27 июля. УНН. В Свято-Михайловский Златоверхий монастырь делегация от материнской Церкви Константинополя привезла частицу Древа Креста Господня, мощи святого апостола Андрея Первозванного и освященную воду с Влахерненской Церкви Богородицы, передает УНН со ссылкой на пресс-службу ПЦУ.
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем), воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об\'являє себе як Месію і Спасителя.
Цьогоріч свято Пасхи — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 28 квітня. Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.
КИЇВ. 13 грудня. УНН. День Андрія Первозванного відзначають 13 грудня в Україні. У цей день, за народною традицією, незаміжні дівчата ворожили на своїх суджених, повідомляє УНН.
Протягом Страсного тижня вірні дотримуються найстрогішого посту і приділяють відвіданню храмів і молитві ще більше часу, ніж у всі дні Великого посту. Це час безпосередньої підготовки до головного церковного свята – світлого Христового Воскресіння (Великодня).
Свято перенесення з Едеси до Царгорода нерукотворного образу Ісуса Христа відзначають сьогодні за Юліанським календарем. Його ще називають третім Спасом.
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем), воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об\'являє себе як Месію і...
КИЇВ. 27 липня. УНН. У Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир делегація від материнської Церкви Константинополя привезла частинку Древа Хреста Господнього, мощі святого апостола Андрія Першозваного та освячену воду з Влахерненської Церкви Богородиці, передає УНН із посиланням на прес-службу ПЦУ.
Протягом Страсного тижня вірні дотримуються найстрогішого посту і приділяють відвіданню храмів і молитві ще більше часу, ніж у всі дні Великого посту. Це час безпосередньої підготовки до головного церковного свята – світлого Христового Воскресіння (Великодня).
Цьогоріч свято Пасхи — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 19 квітня. Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року. Цьогоріч воно відрізняється онлайн Літургіями і онлайн освяченнями.