Припинення транзиту газу поглибить конфлікт із РФ – Нафтогаз
2018-04-25 01:23
У Нафтогазі вважають, що якщо не буде транзиту через територію України, то ймовірність повномасштабного конфлікту між Росією і Україною теж підвищується.
КИЇВ. 12 листопада. УНН. Усі розуміють, що з великою вірогідністю російське ПАТ \"Газпром\" через політичні мотиви може не підписати контракт на транзит газу після 2019 року і спробувати шантажувати, утім, Україна готова до будь-якого сценарію розвитку подій. Про це повідомили у НАК \"Нафтогаз України\", коментуючи готовність України до повного припинення транзиту, передає УНН.
Україна на очікуваних наприкінці травня тристоронніх переговорах запропонує російській стороні забронювати 60 млрд куб. м транзитних потужностей газотранспортної системи країни строком на 10 років. Про це повідомив виконавчий директор НАК \"Нафтогаз України\" Юрій Вітренко на прес-конференції в Києві в четвер, передає РБК-Україна з посиланням на Інтерфакс-Україна...
Газпром, Нафтогаз і європейські споживачі очікували, що з 1 січня не буде транзиту, тому не були готові повністю завантажувати систему, пояснив Юрій Вітренко.
Російський лідер вказав на ризик припинення транзиту газу через українську територію. При цьому він підкреслив готовність Москви до досягнення будь-яких угод із Києвом.
КИЇВ. 1 листопада. УНН. Припинення транзиту російського газу через територію Україну призведе до прямих втрат валютних надходжень, створить ризики для суміжних секторів економіки та забезпечення потреб України газом. Прямі втрати економіки становитимуть 0,6% ВВП у 2020 році і 0,9% ВВП у 2021 році та надалі. Про це йдеться у щоквартальному інфляційному звіті НБУ за жовтень...
КИЇВ. 18 листопада. УНН. Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” отримала офіційну пропозицію “Газпрому” щодо продовження транзитного контракту або укладання нового. Про це у себе в Facebook написав виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, передає УНН.
Для того, щоб зберегти транзит російського газу, Україна і РФ повинні підписати два договори. Перший - між Газпромом та українським оператором ГТС, другий контракт повинен бути на бронювання потужностей компаніями.