КИЇВ. 12 січня. УНН. Прем\'єр-міністр Македонії Зоран Заєв у суботу, 12 січня, закликав грецький парламент ратифікувати угоду про зміну назви його країни з Республіки Македонія на Республіку Північна Македонія. Про це УНН повідомляє з посиланням на...
Парламент Македонії у п’ятницю, 19 жовтня, більшістю голосів (80 зі 120) підтримав зміни до конституції, які дадуть країні нову назву – Північна Македонія.
КИЇВ. 20 червня. УНН. Парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки. За рішення проголосували 69 депутатів 120-містному парламенті. Головна опозиційна партія VMRO DPMNE бойкотувала засідання.Про це повідомляє УНН з посиланням на...
КИЇВ. 12 січня. УНН. Глава найбільшої опозиційної партії Македонії ВМРО-ДПМНЄ (“Внутрішньої македонської революційної організації — Демократичної партії за македонську національну єдність”) Хрістіан Міцкоскій зажадав розпустити Збори (Парламент) і призначити нові вибори. Таку заяву він зробив в п’ятницю після голосування про поправки...
КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Парламент Македонії у п’ятницю висловився за внесення поправки до конституції про зміну назви країни на нову — Республіка Північна Македонія, як передбачає договір, укладений із Грецією. Про це повідомляє УНН із посиланням на агентство...
Парламент Македонії 5 липня вдруге проголосував за ратифікацію угоди з Грецією про зміну назви колишньої югославської республіки після того, як президент тимчасово заблокував угоду.
У ЄС та НАТО привітали рішення македонського парламенту схвалити пропозиції уряду про початок внесення змін до конституції щодо зміни назви країни на Республіка Північна Македонія.
МЗС РФ вважає, що голосування у македонському парламенті щодо зміни назви країни відбулось із «брудними маніпуляціями», а самим процесом голосування управляли США.
Міністр оборони США Джеймс Меттіс розповів, що Росія намагається вплинути на результати референдуму в Македонії, від якого залежить, чи країна вступить до НАТО.
На референдумі про нову назву Македонії цю зміну підтримали понад 90 відсотків його учасників. Однак сам референдум вважається недійсним, бо прийшло лише 36,83% виборців.