75 років тому, 2–3 березня 1945 року, у Підкарпатському воєводстві Польщі у важкому бою з внутрішніми військами НКВС загинули понад 60 воїнів Української повстанської армії (УПА). Вони поховані на горі Монастир.
КИЇВ. 27 січня. УНН. Польща відновить українську могилу на горі Монастир та візьме її під свій захист. Про це заявив на брифінгу за підсумками зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою Президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент УНН.
У Дрогобицькому районі в с.Залужани відбулося посвячення пам\'ятника воякам УПА Миколі Панківу «Гонті» і невідомому на псевдо «Чумак», які 13 листопада1947 року прийняли тут свій останній бій з НКВСівцями.
Президент України Володимир Зеленський закликав свого польського колегу Анджея Дуду внести до реєстру військових поховань і відновити «легальну українську могилу на горі Монастир біля села
Як повідомила пресслужба українського голови держави, про це йшлося під час телефонної розмови двох
«Президент Польщі зауважив, що сподівається, що вже до наступної зустрічі голів...
Учора, 30 жовтня, у с.Подусільна Перемишлянського району відбулось відкриття меморіальної таблиці на місці садиби родини першого командира УПА-Північ Василя Івахіва.
Близько 30 українських та польських активістів з Варшави, Любліна й Перемишля відвідали в неділю гору Монастир, де у другій половині січня було знищено плиту на могилі 62 воїнів УПА. На горі Монастир, а також на розташованій неподалік могилі воїнів УПА на кладовищі села Верхрата священники УГКЦ відслужили панахиди.
У Варшаві сподіваються, що українська сторона допустить польських експертів до ведення ексгумації тіл у селі Гута Пеняцька на Львівщині, де загинули поляки під час Волинської трагедії.
У Дрогобичі до 110-річчя від дня народження Степана Бандери встановлять меморіальну таблицю пам’яті керівників Проводу ОУН-УПА. Відповідне рішення було прийняте на сесії Дрогобицької міської ради.
Меморіальна дошка на могилі була присвячена членам УПА – жителям навколішніх сіл, які загинули в бою з НКВД у довколишніх лісах 2–3 березня 1945 року, - повідомила газета української меншини в Польщі \"Наше слово\"
На Прикарпатті на фасаді Делятинського ліцею №1 відбулось відкриття та освячення меморіальної таблиці видатному польському художнику, професору, ректору Краківської академії мистецтв, творцю галереї портретів Гуцульщини Фредеріку Паутчу, який народився 22 вересня 1877 року в цьому...