Правозахисники закликали розслідувати воєнні злочини, що, вірогідно, були скоєні як вірменськими, так і азербайджанськими військовими у Нагірному Карабаху цієї осені.
На засіданні Ради Безпеки ООН країни Євросоюзу та США засудили війну в Україні, Китай закликав до переговорів без попередніх умов, а глава МЗС РФ Сергій Лавров з'явився у залі лише на час свого виступу.
За 10 тижнів війни Росії проти України слідчі Нацполіції відкрили понад 10 тисяч кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів, скоєних російськими окупантами.
КИЇВ. 20 березня. УНН. Естонія, Литва, Німеччина, Польща, Словаччина та Швеція почали розслідувати воєнні злочини росії. Про це у Twitter повідомила генпрокурор України Ірина Венедіктова, інформує УНН.
Верховна рада прийняла звернення до парламентів іноземних держав та міжнародних організацій щодо засудження ескалації збройної агресії РФ проти України.
КИЇВ. 7 квітня. УНН. Японія звернулася до Міжнародного кримінального суду (МКС) з проханням розслідувати вбивство цивільних осіб у Київській області росією як можливий воєнний злочин, заявив у вівторок прем'єр-міністр країни Фуміо Кісіда, пише УНН з посиланням на CNN.
КИЇВ. 30 листопада. УНН. Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк написав у Twitter, що рішення міністрів юстиції G7 почати розслідувати воєнні злочини росіян в Україні – перший крок росії до трибуналу, передає УНН.
КИЇВ. 18 червня. УНН. Комісія ООН, яка розслідує воєнні злочини рф в Україні, заявила, що їй досі не вдалося встановити офіційного контакту з російською стороною. Як пише Reuters, про це заявив голова незалежної комісії Ерік Мозе, інформує УНН.
КИЇВ. 2 листопада. УНН. І повстанці, і урядові війська в сирійському місті Алеппо вчиняють дії, які можуть бути розцінені як військові злочини Про це заявила речниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини Равіна Шамдасані, передає УНН з посиланням на Deutsche...
Збройні сили Росії завдають невибіркових ударів по житлових масивах Харкова, що є воєнним злочином. Це засвідчує вже друга доповідь, підготована правозахисною організацією Human Rights Watch.
\"Повернення в країну походження всупереч існуючим процедурам може призвести до відповідальності країни за грубе порушення національного й міжнародного законодавства\", - зазначається в повідомленні.