Національний банк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, введених у обіг до 2003 року, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу.
Національний банк України розглядає можливість оптимізації обігу монет дрібних номіналів і пропонує запровадити в Україні механізм округлення (у чеку) загальних сум розрахунків за товари, роботи і послуги.
Національний банк подовжив термін обміну розмінних монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, які вже перестали бути платіжними засобами, на 1 рік – до жовтня 2023 року.
КИЇВ. 4 травня. УНН. Прикордонники виявили в українця, який прямував до Грузії, колекцію старовинних монет та банкнот, які, ймовірно, становлять культурну цінність. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу ДПСУ.
Дрібні монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні вже через три тижні - з 1 жовтня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.
Про виведення монет номіналом 1, 2 та 5 копійок
Уже через три тижні – з 01 жовтня 2019 року – монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні...
КИЇВ. 20 листопада. УНН. У Національному банку України запропонували правила заокруглення цін, які передбачають закруглення лише загальної суми розрахунків у чеку. Про це йдеться у повідомленні НБУ, передає УНН.
Впровадження запропонованого Нацбанком механізму округлення до 10 копійок з припиненням карбування монет дрібних номіналів дасть змогу регулятору економити близько 91 млн грн на рік на випуск і транспортуванні монет.