Двісті років тому, 24 грудня 1818 року, у переддень Різдва під час святкового богослужіння у церкві Святого Миколая, що в Обендорфі (Австрія), прозвучала пісня «Тиха ніч, свята ніч…». Її слова написав молодий католицький священик Йозеф Мор, а музику – органіст костелу Святого Миколая і шкільний вчитель Франц Грубер. Виконали різдвяну пісню-колядку самі...
14 червня 2018 року о 15.00 в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулась презентація оновленого розділу експозиції, присвяченої новінтій історії України, \"ВІЙНА НА СХОДІ УКРАЇНИ: БИТВА ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ\".
КИЇВ. 11 листопада. УНН. У Національному музеї історії України розпочато перевірку, генерального директора НМІУ Тетяну Сосновську відсторонено від виконання обов’язків. Про це зазначено на сторінці музею у Facebook, передає УНН.
Для Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького 18 травня – найчарівніший і найнезвичайніший день за цілий рік. І не тільки тому, що у цей день вся музейна спільнота святкує Міжнародний день музеїв, а й тому що саме цього дня у ДНІМ відбувається наймасштабніша музейна подія – Ніч музеїв.
У Києві в ніч на 14 січня на вул.Маршала Гречка зміниться рух нічного тролейбуса №92Н, повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації з посиланням на КП \"Київпастранс\".
Після заходу сонця в темних залах Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини з’явивсятаємничий портрет, булочутно голоси, спів та звуки дримби…
24 жовтня у Львівському музеї історії релігії відбувся науковий семінар. Мета заходу – показати ставлення громадськості Західної України до штучно організованого голоду на землях радянської України 1932–1933 роках, інформувати про факт гуртування українців Галичини для допомоги «Великій Україні».
У Львівському музеї історії релігії відкрито виставку відреставрованих пам’яток. Це невеличка лаконічна експозиція, але досить цікава і має свою, не менш цікаву історію.
КИЇВ. 21 вересня. УНН. Найбільша в історії наукова експедиція вирушає до Арктики для вивчення клімату. У п\'ятницю, 20 вересня, німецький криголам під назвою \"Полярна зірка\" (Polarstern) відчалив від берега у норвезькому місті Тромсе та відправився в Арктику. Його супроводжує російське судно \"Академік Федоров\". Про це повідомляє УНН з посиланням на DW.
25 вересня 2019 року в Музеї історії Луцького братства було проведене практичне заняття секції історії України та історичного краєзнавства Волинської обласної Малої академії наук. У ролі лекторки виступила завідувачка музею Олена Бірюліна – дослідниця історії Волині і Луцька.
Ввважається, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної й духовної культури, музеї ведуть як науково-освітню, так і освітньо-виховну...
На честь українських добровольців, які з перших днів російсько-української війни захищають незалежність і територіальну цілісність України на східних теренах, 26 квітня 2018 р. у Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулася патріотична акція. Ідейним натхненником заходу став Шевкет Джанбеков «Чингіз» – кримський татарин, доброволець. Боєць подарував...
24 квітня 2018 року о 10:00 в Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбулася зустріч-дискусія “Значущі музеї: у Пошуках місця в конфліктній історії” щодо теми збереження, інтерпретації та презентації складної історії в музеях. Спікери – Елейн Ґуріан, Анастасія Гайдукевич, Ігор...
Відбулася важлива подія – підписано угоду про партнерство між Національним музеєм історії України у Другій світовій війні та Музеєм-галереєю «Історія становлення української нації». Відтепер у підземній частині головної споруди Меморіалу, увінчаної скульптурою «Батьківщина-мати», функціонуватиме нова експозиція. У ній будуть представлені 110 унікальних силіконових...