Заборона поставок зброї до кризових регіонів прописана в коаліційній угоді нинішнього німецького уряду. Утім, останнім часом навіть всередині коаліції лунає дедалі більше закликів переглянути цю позицію.
Заместитель официального представителя правительства Германии Кристиане Хофман заявила, что позиция Берлина по поставкам Киеву оружия, остается неизменной. Страна отказывается оказывать украинской стороне соответствующую помощь, особенно, если речь идет о летальном оружии.
На нинішньому етапі конфлікту з Росією йдеться передусім про переговорний процес, заявив політик ВДП Александер Ламбсдорфф в інтерв'ю DW. На випадок вторгнення РФ до України Німеччина розглядає "всі варіанти".
Глава МЗС ФРН Гайко Маас сказав, що Німеччина не планує постачати Україні зброю, а робить ставку на політичний процес врегулювання конфлікту, зокрема у "нормандському форматі".
Министр обороны Германии Кристине Ламбрехт в очередной раз повторила отказ поставлять оружие Украине на фоне возможного вторжения России. Берлин выступает за мирный путь решения конфликта.
Німеччина дозволила Нідерландам надіслати Україні 400 реактивних систем залпового вогню для допомоги в боротьбі з російськими загарбниками. Це знаменує різке зрушення у військовій політиці Берліна на тлі тиску з боку союзників з ЄС та НАТО.
Литва готова постачати Україні зброю. Про це заявив посол Литви в Україні Марюс Януконіс в ефірі «5-го
«Дійсно, така політична воля є, і вона була оприлюднена вищим литовським керівництвом. Деякі кроки вже зробленою. Будемо й далі такі кроки робити, в тому числі щодо постачання зброї в Україні. Детальніше важко говорити, але ми готові», – наголосив
«Ми хочемо показати...