Про результати розкопок перед будівництвом пішохідного мосту на Володимирській гірці розповів в ефірі програми Культура. Live В’ячеслав Баранов — археолог, заступник начальника архітектурно-археологічної експедиції Інститут археології НААУ. Про це інформує «Українське Радіо».
Депутати Київської міської ради ухвалили рішення про збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.
У селі Шевченкове Івано-Франківської області археолог Юрій Лукомський вперше за 30 років відновив дослідження храму св. Пантелеймона, де науковці виявили досі невідомі поховання.
КИЇВ. 2 квітня. УНН. На вулиці Щекавицькій під час охоронно-рятівних досліджень архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України знайшла вулицю XVII–XVIII століть. Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк, передає УНН з посиланням на прес-службу КМДА.
Вчені з Австрійського археологічного інституту заявили про те, що кільцеподібні артефакти, які були знайдені при розкопках стародавнього городища, були зроблені з тіста.
КИЇВ. 19 червня. УНН. У центрі Львова на площі Галицькій, на місці демонтованого фонтану \"Кульбаба\", археологи виявили давні мури, що є фундаментом давнього костелу Воздвиження Чесного Хреста, спорудженого у 1539 році. Про це Гал-інфо повідомили археологи, які працюють на ділянці, передає УНН.
Масове поховання членів ОУН та вояків УПА розкопали на Тернопільщині в околицях Шумська. Наразі виявлено 14 останків. Дослідники припускають, що захоронення з’явилось у 1946-1947 роках.
Після виявлення багатьох артефактів з минулого в науковому середовищі розпалюються затяті суперечки. Адже пояснити їх існування в далекі часи просто неможливо. Вони і на сьогоднішній день суперечать даним офіційної...
Свято відзначають на 50-й день після Великодня, тому його ще називають П\'ятидесятницею. У цей день храми прикрашають зеленим гіллям, квітами і травами.