У греко-католицькому храмі у селищі Славське на Львівщині руйнують розписи українських митців – Модеста Сосенка, Юліана Буцманюка, Івана Левинського – експерти
Андрей Шептицький був не лише регіональним, галицьким політиком, а й наставником для цілої нації. Під час Першої світової війни навіть пропонував відрядити свого брата в українському десанті на Кубань – той був досвідченим військовим, якому довіряли. Відчувавши своє українство, митрополит перейшов із латинського на греко-католицький обряд, розуміючи «святість Києва» для усього народу.
Хоч і може здаватися, що в період першої радянської окупації Західної України митрополит УГКЦ Андрей Шептицький намагався не провокувати СРСР до ще більших репресій проти греко-католиків, однак насправді він засуджував режим. Про це свідчить таємна кореспонденція митрополита Галицького із з Апостольським престолом. Митроеполит Шептицький вважав радянський режим диявольським і навіть просив у...
Саме таке питання ставили перед собою учасники дискусії, що відбулась у рамках презентації книги «Дороговкази лідеру: думки митрополита Андрея Шептицького» у Київському центрі УКУ.
«Виявилось, що найсильнішою і витривалішою була група монахів із Олеська, села Теребежі. Ці люди, які походили з військового середовища, уціліли і так до кінця життя тримались разом»
Митрополит Андрей Шептицький був людиною, в якій поєдналися, на перший погляд, непоєднувані риси: з одного боку, це обітниця бідності, а з іншого – підприємницький, бізнесменський хист.
Книжка авторства відомого громадського діяча та проектора з питань призначення та місії Українського католицького університету Мирослава Мариновича вийшла у «Видавництві Старого Лева» у серії «Біографії та мемуари».
Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) та Видавництво Старого Лева запрошують на презентацію книги Мирослава Мариновича «Митрополит Андрей Шептицький і принцип ‘позитивної суми’».
Хоч і може здаватися, що в період першої радянської окупації Західної України митрополит УГКЦ Андрей Шептицький намагався не провокувати СРСР до ще більших репресій проти греко-католиків, однак насправді він засуджував режим. Про це свідчить таємна кореспонденція митрополита Галицького із з Апостольським Престолом. Митрополит Шептицький вважав радянський режим диявольським і навіть просив у...
Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) взяв участь у відкритті виставки «Церква на захисті християнського і національного» у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору». Цю експозицію музей приурочив до Дня пам’яті жертв політичних репресій.
1932 рік. У Західну Україну прибувають втікачі зі Східної. Вони рятуються від страшного голоду. В україномовних газетах Галичини публікуються їхні свідчення. І поки совєти з усіх сил намагаються приховати правду про свій найстрашніший злочин, на увесь світ починає лунати голос митрополита Андрея Шептицького.
Коли син графа Яна Шептицького Роман заявив, що замість військової кар‘єри хоче стати греко-католицьким священиком, для споляченої сім‘ї ця звістка була дуже несподіваною. Хоча ще із дитинства сам граф часто розповідав синові про древній рід, у якому були й очільники Галицької митрополії. Відтоді юнак мріяв об’єднати українців однією церквою....
Глава Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що найближчим часом завершиться юридичне оформлення Церкви, зокрема буде зареєстровано керівний орган - Київська...