Українські чоловіки все частіше зустрічають військових комісарів, які роздають повістки на вулицях, у ресторанах чи біля церкви. DW з'ясовувала, наскільки це законно і чи допомагає це армії.
У відповідності зі статтею 6 Закону України \"Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію\", військово-транспортний обов\'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється, в тому числі і на громадян — власників транспортних...
Наразі немає чіткого розмежування між хвилями мобілізації, тому до армії можуть забрати усіх чоловіків віком від 18 до 60 років, придатних до військової служби.
Оголошена в лютому мобілізація в Україні триватиме щонайменше до серпня. Непідготовані військовозобов'язані, без досвіду служби або підготовки на відповідних зборах, скеровуються до навчальних центрів.
В Україні від початку повномасштабної війни оголошена загальна мобілізація. Чоловіки призовного віку від 18 до 60 років активно отримують повістки на проходження військової служби. Чи можуть призвати особу з гіпотериозом — читайте в матеріалі ТСН.ua.
З практики, непоодинокими є випадки, коли після отримання повістки військовозобовʼязаний не прибував до ТЦК та СП, і жодних негативних наслідків щодо нього застосовано не було, зазначив Станіслав Польовий.