Внутрішні переселенці можуть отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів Пенсійного фонду. Тобто, якщо відповідні страхові виплати не здійснює роботодавець, то ВПО можуть їх отримати від Пенсійного фонду.
За результатами проведеної верифікації внутрішньо переміщених осіб допомогу на проживання безпідставно отримували близько 109 тис. українців, які перебували за кордоном.
Є три ключові критерії щодо визначення таких територій: тимчасово окуповані території; території, що перебувають в оточенні (блокуванні); території, на яких продовжуються активні бойові дії.
З 1 жовтня 2022 року в Україні будуть проведені планові перерахунки пенсій. Виплати зростуть у людей старших за 70 років та у тих, хто має великий страховий стаж.
Навесні був розроблений новий функціонал систем обліку ВПО, надана можливість подати онлайн заяву на отримання довідки ВПО через портал, застосунок Дія та внесені зміни до етапів впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).
КИЇВ. 28 листопада. УНН. США закликали український уряд відновити соціальні виплати та пенсії для внутрішньо переміщених осіб, а також для тих, хто живе на території окремих районів Донецької та Луганської областей. Про це у вівторок заявила посол США в Україні Марі Йованович на конференції в Києві, передає...
Шахтарі в Червонограді Львівської області вирішили продовжити страйк із вимогою погашення заборгованості із зарплати, а лідера профспілки викликали на допит, повідомляє голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло...
КИЇВ. 17 лютого. УНН. Внутрішньо переміщеним особам в Україні надається щомісячна адреса допомога на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Крім того, держава гарантує переселенцям виплату соціальної допомоги та пенсій. Також, планується розширити права переселенців щодо взяття на соціальний квартирний облік. Відповідна інформація міститься у...
В Україні переселенці з тимчасово окупованої території можуть претендувати на виплату по 2 тис. грн на дорослих та по 3 тис. грн на дітей. Водночас якщо виплата затримується більш ніж на місяць, необхідно звернутися до органу соцзахисту та з'ясувати причину.