КИЇВ. 30 грудня. УНН. Китайський космічний апарат для першої у світі посадки на зворотний бік Місяця “Chang’e-4” вийшов на задану орбіту. Невдовзі буде обраний час для посадки зонда. Про це повідомляє УНН із посиланням на Національне космічне управління Китаю...
Посадковий модуль китайської автоматичної станції \"Чан\'е-5\", який вперше за 44 роки має забрати з Місяця зразки ґрунту та доставити його на Землю, у вівторок здійснив успішне м\'яке примісячення, повідомило Китайське державне космічне управління (CNSA).
Chang\'e-4 став першим космічним апаратом в історії, що сів на поверхню темної сторони Місяця. Зонд проведе радіоастрономічні спостереження і дослідження структури і складу місячної поверхні.
КИЇВ. 3 січня. УНН. Космічний апарат “Чаньє-4” для дослідження зворотного боку природного супутника Землі в четвер здійснив успішну посадку на зворотному боці Місяця, інформує УНН з посиланням на BBC.
Китайський космічний зонд \"Чан\'є-4\" у четвер успішно сів на зворотному боці Місяця, ставши першим космічним апаратом, який здійснив м\'яку посадку на боці Місяця, якого не видно з Землі, передає агентство Associated Press.
Посадочний модуль китайської автоматичної станції \"Чан\'е-5\" завершив забір ґрунту на Місяці і запакував його в контейнери для відправлення на Землю, повідомило в четвер Національне космічне управління Китаю (CNSA).
Емірати стали п\'ятою країною у світі, чий космічний апарат досяг Марса. Одним з перших країну з історичним успіхом привітав президент України Володимир Зеленський.
Посадочний модуль китайської автоматичної станції \"Чан\'є-5\" в середу, успішно пробуривши ґрунт Місяця на глибину два метри, підняв зразки геологічної породи й запакував їх у контейнер для майбутнього відправлення на Землю, повідомило Національне космічне управління Китаю (CNSA).
Анкара в рамках розвитку космічної галузі має намір до 2023 року відправити на Місяць космічний апарат, який здійснить посадку на ній, заявив у вівторок президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, під час презентації Національної космічної програми.