Збірна Польщі ледь не шокувала Німеччину

2011-09-07 12:01
У вівторок ввечері національна збірна Польща провела черговий спаринг в рамках підготовки до Євро-2012. Суперник у \"кадри\" був сильний та надпринциповий – команда Німеччини Йоахіма Льова, яка першою серед інших збірних оформила путівку до фінальної частини чемпіонати, за два тури до фінішу відбіркового раунду забезпечивши собі перше місце у своїй групі.Якщо у матчі проти Мексики головний тренер поляків Францішек Смуда вдався до численних експериментів, то у звітному поєдинку на полі \"PGE Arena\" у складі \"біло-червоних\" вийшли основні гравці. Хоча знайшлося місце й одному дебютанту – в центрі захисту пару Аркадіушу Гловацкі склав новоспечений поляк Дам’єн Перкі з французького «Сошо».В свою чергу Йоахім Льов зробив відразу сім замін у стартовому складі порівняно із переможними матчем з австрійцями. Замість Нойєра, Хеведеса, Хуммельса, Швайнштайгера, Озіла, Мюллера та Бадштубера з’явилися Візе, Треш, Мертерзакер, Боатенг, Рольфес, Шюррле та Гетце.Втім, суттєві зміни у складі \"Бундестім\" аж ніяк не вплинули на потужність цієї команди. Ще в першому таймі німці повинні були вирішувати долю зустрічі після супершансів Клозе (тричі Міро був зобов’язаний відправляти м’яч у сітку воріт поляків!), Крооса, Подольскі, проте дива у цей вечір творив голкіпер «кадри» Войцех Щенсни. Водночас Славомір Пешко міг двічі засмутити Тіма Візе, але півзахисникові поляків забракло влучності.А ось другий тайм подарував глядачам справжній трилер із чотирма голами. Поляки відрили рахунок завдяки наполегливості Роберта Левандовскі на 54-й хвилині, таким чином забивши німцям вперше за останній 31 рік! Проте вже за п’ятнадцять хвилин Тоні Кроос реалізував перший у матчі пенальті. Здавалося б на 90-й хвилині господарям поля вдалося схилити шальки терезів на свою користь – Візе та Боатенг не розібралися у простій ситуацій і воротарю \"манншафт\" довелося збивати у карному майданчику Павєла Брожек, чим сповна скористався капітан \"кадри\" Куба Блащиковскі, чітко реалізувавши 11-метровий удар. Втім, знаменитий німецький дух таки взяв своє: на четвертій компенсованій арбітром хвилині Какау замкнув вивірений пас Томаса Мюллера та встановив остаточний рахунок матчу – 2:2.Польща – Німеччина 2:2 (Р.Левандовскі, 54, Блащиковскі, 90, з пенальті – Кроос, 68, з пенальті, Какау, 90+4)Польща: Щенсни – Васілєвскі, Гловацкі, Перкі, Вавжиняк – Муравскі, Дудка – Блащиковскі (Павловскі, 90), Мєжеєвскі (Рибус, 84), Пешко (Матущик, 65) – Р.Левандовскі, (Пав.Брожек, 80).Німеччина: Візе – Треш, Мертезакер, Боатенг, Лам (Шмельцер, 46) – Рольфес (Бендер, 77), Кроос – Шюррле, Гетце, Подольскі (Мюллер, 61) – Клозе (Какау, 46).