37,3% жителів України розмовляють удома в сім\'ї, як правило, виключно українською, а 13,5% - виключно російською, свідчать дані опитування, проведеного Центром \"Соціальний моніторинг\" і Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка з 24 по 28 січня 2020 року.
В деяких церковних середовищах і надалі зберігається своєрідне розуміння «традиції», коли треба всіма силами боронити «Святу Літургію» від «побутової мови» (православ\'я), або повернутися до «традиційної» латинської (католицизм). У католицизмі такі ініціативи виправдовуються переконанням, що ІІ Ватиканський Собор, який відкрив доступ національним мовам у Літургії, «все зіпсував», що виражається...
Нова мова не відображає понять \"продати\" і \"купити\". У ній є тільки слова, що позначають обмін і спільне користування. Жителі села займаються полюванням і збиранням.
Менше ніж третина (31,9%) українців розмовляють у сім'ї і вдома лише українською мовою, свідчать результати моніторингового опитування населення України "Динаміка соціально-політичних настроїв та оцінок населення України" Центру "Соціальний моніторинг".
КИЇВ. 25 березня. УНН. Дедалі менше українців говорять вдома виключно російською мовою. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", інформує УНН.
Київ. 21 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Лише українською мовою в сім\'ях розмовляють 36,3% українців, 10,3% - лише російською мовою, а 26,8% однаково часто обома мовами. Такі дані всеукраїнського соціологічного опитування населення, проведеного Центром \"Соціальний моніторинг\" з 8 по 15 серпня 2020 року, презентовані на прес-конференції в агентстві \"Інтерфакс-Україна\" у п\'ятницю.