В Українському музеї Нью-Йорку відкрилася виставка «Депортація в обличчях кримських татар: 75 років опісля» з фотографіями свідків трагічних подій 1944 року.
Кримськотатарський телеканал ATR може припинити мовлення ще до 18 травня через брак фінансування, заявив заступник генерального директора каналу Айдер Муждабаєв у коментарі \"Українській правді\".
Через пандемію коронавірусу масові заходи в День пам\'яті жертв депортації і геноциду кримськотатарського народу заборонені, проте в Києві і низці інших міст України заплановані акції.
Сьогодні, 18 травня, у Львові організували пам’ятні заходи, присвячені 75-тій річниці депортації кримськотатарського народу з історичної Батьківщини. Зокрема, на площі Ринок реквіємом та хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар, а також презентували виставку картин кримськотатарського художника, й організували флешмоб «Крим-Україна-Європа».
Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. У цей день 75 років тому за рішенням Держкомітету безпеки, кримські татари на десятиліття були позбавлені своєї Батьківщини. 19 травня у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини відбудеться урочиста академія з нагоди 75-річчя депортації кримських татар. Початок заходу о 14.00.
1944 рік огортає чорною стрічкою ще одну важку сторінку в історії нашої країни. Та стрічка тягнеться ще десятки років після одних з найбільш моторошних трьох днів на пам’яті кримськотатарського народу – 18–20 травня 1944 року.
Президент України Володимир Зеленський вірить у деокупацію Криму і повернення на тимчасово окупований півострів вимушених переселенців. Про це йдеться в оприлюдненому 18 травня зверненні глави держави в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського
«Ми віримо, що обов’язково настане день, коли Крим повернеться до України. Кримські татари та українці повернуться до рідних домівок,...
В Ісламському культурному центрі в Сєвєродонецьку відбулись меморіальні заходи до 76-х роковин від дня початку депортації кримськотатарського народу з Кримського півострова.
Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу необхідне, аби запобігти повторенню подібних катастроф. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров під час заходу у Києві на вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року.
КИЇВ. 18 травня. УНН. Сімдесят п’ять років потому, на Кримському півострові досі продовжуються репресивні дії на адресу кримських татар, і Європейський союз стоїть пліч-о-пліч з Україною у подоланні цієї агресії. Про це сказав сьогодні під час заходів до Дня Європи у Києві сказав голова представництва ЄС в Україні Хью Мінгареллі, передає кореспондент УНН.
Кримськотатарські активісти ведуть роботу щодо визнання депортації кримських татар геноцидом, і до кінця року щонайменше дві з європейських країн можуть це ухвалити.
У 75-ті роковини радянської депортації кримських татар в США наголосили – вони знову потерпає від переслідувань з боку Кремля. Держдеп закликає Росію припинити злочинні дії та наголошує: Крим – Україна.
Парламент Канади повернеться до розгляду питання, чи визнавати депортацію кримських татар геноцидом, після канадських парламентських виборів восени 2019 року. У посольстві зазначили, що немає «жодних підстав», аби сумніватися у міжпартійній підтримці кримськотатарського народу у канадському парламенті