Цього тижня курс гривні може поступово наблизитися до рівня 28 гривень/долар. Нерезиденти можуть збільшити пропозицію валюти на ринку й підштовхнути гривню до початку сезонної хвилі укріплення її курсу до іноземних
Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Котович, старший фінансовий аналітик групи
Як зазначив аналітик, гривня може продовжити посилення під впливом високих цін на...
Отсутствие положительного решения МВФ по очередному траншу уменьшит предложение валюты от иностранцев для покупки ОВГЗ. Но благодаря экспортерам баланс на рынке останется в пользу предложения иностранной валюты, что приведет к укреплению курса гривны к доллару.
Четвер на валютному ринку багато в чому повторив сценарій середи і пройшов досить активно. Так само як і вчора - в перші 20-30 хвилин сесії долар швидко потягнули вгору на тлі низького рівня пропозиції і стабільного обсягу попиту.
Незважаючи на позитивний початок дня на валютному ринку - до кінця сесії долар формально виріс з ранкових 28,13 / 28,145 до 28,175 / 28,19. І це при тому, що ще до середини дня курс не перевищував 28,125 / 28,14 гривень і особливого ажіотажу практично весь день не спостерігалося. Періодично на торги виходили великі покупці, але навіть вони не могли активно \"розігріти\" курс своїми операціями.
Четвер на валютному ринку пройшов активно і динамічно. Відчувалося, що більшість великих гравців не готові залишати на останній день свої основні валютні розрахунки і горіли бажанням закрити їх якомога швидше сьогодні. Причому - як імпортери, так і експортери. Це призводило до періодичного хвилеподібного то зростання пропозиції, то попиту і відбивалося на котируваннях.
Як ми і прогнозували в своєму ранковому огляді, валютний ринок в понеділок як збільшив свої обсяги і активність, так і пройшов позитивно для гривні. Причому зберігалася і деяка інтрига в частині дій і \"жадібності\" НБУ по потенційному викупу / невикупу надлишків долара на міжбанку в резерви.
Згідно з прогнозами трейдерів, обстановка на світовому нафтовому ринку погіршиться. На їхню думку, ціни на нафту можуть опуститися до $ 20 за барель або навіть нижче.