В ніч на 8 листопада у Козові відбувся "Листопадовий зрив 2015"

2015-11-12 11:00

У ніч з 7 на 8 листопада у містечку Козова учасники теренової гри «Листопадовий Зрив», яку організували пластуни, відтворювали події майже сторічної давності у Львові — повстання, внаслідок якого влада у місті перейшла до сил Української Національної Ради і було створено Західно-Українську Народну Республіку та закладено основи Галицької Армії. Військовим здвигом у Львові командував пластун, полковник УСС Дмитро Вітовський, брали участь у ньому й інші пластуни. Це додає співпереживань причетності кожного із пластової спільноти до вшанування пам’яті героїв, які боролися за рідну землю.Історія заходу із нетиповим форматом проведення (вночі) почалася ще в 2007 році. І тепер щороку вже дев’ятий раз поспіль Борис Явір з однодумцями організовують у Козові, що на Тернопіллі, захід, приурочений до річниці Листопадового Зриву. Вже кілька років гаслом заходу є «Хочеш змінити історію — прийди і зміни!». Цьогоріч у заході взяли участь учасники і гості із Бережан, Нараєва, Бучача, Зборова, Козови, Тернополя та інших міст і містечок. Переважно то були пластуни (НСОУ «Пласт»), але також прибули представники громадськості, учні шкіл, студенти вищих навчальних закладів. Загалом, на заході було понад 100 осіб. Захід традиційно ділиться на дві частини — так звана «культурна програма» та власне «родзинка» заходу — нічна теренівка. В рамках культурної програми учасники переглянули фільми про революційні події 2013-2014 років в Україні, про війну на Донбасі та про військових пластунів. 

Із приходом ночі відбулося урочисте пластове відкриття свята, підготовка до бойових дій (інструктаж провів автор теренівки — Борис Явір) та розхід на вихідні позиції. Після настання зазначеного часу почалася теренова гра, яка була історичною ретроспективою тих далеких подій майже столітньої давності. У місті було 6 стратегічних пунктів («двірець», «пошта», «гімназія», «будинок адміністрації» та інші), які мали «захопити» члени протиборчих сторін. Як символ контролю над пунктом кожна команда ставила свій прапор. Також учасники гри «вбивали» ворогів, знімаючи з них пов\'язки, які означали «життя». Члени проводу та жандармами, які впійманих відводили в «карцер».

У межах Козови розгорілася уявна історія україно-польсько-австрійського протистояння в мініатюрі. Австрійські частини намагалися відновити контроль над містечком. В ході боротьби найсильнішими командами були «австріяки» та «українці». Саме останні і стали переможцями, контролюючи на кінець гри значну частину міста і втративши найменше «стрільців». 

Після боїв учасники довго обговорювали події ночі, ділилися подвигами та особливостями стратегії кожної з команд. Зранку відбулося урочисте закриття.Цього року майже 35% і так скромної вкладки на захід було перераховано на потреби військових. 

Провід заходу дякує Козівській селищній раді та усім, хто долучився, за співпрацю та сприяння у проведенні заходу.

© 2010 - 2025. Всі права захищено.