КИЇВ. 14 червня. УНН. Вчені з Університету Британської Колумбії повідомили про створення універсальної донорської крові. На це пішло чотири роки досліджень, пише УНН з посиланням на матеріал наукового видання Science.
В Університеті Бата (Великобританія) дослідникам вдалося створити мініатюрний чіп, який поміщається на кінчику пальця. Його особливість в тому, що він практично повністю дублює роботу нервових клітин людини. У перспективі творці планують використовувати такі мікроконтролери для відновлення спинного мозку і при лікуванні серцевої недостатності.
Дослідники з Університету Британської Колумбії в Канаді виявили в кишечнику людини мікроорганізми, які можуть перетворити другу групу крові на універсальну. Фахівці припускають, що в разі подальшого успіху їх експеримент може повністю змінити сферу донорства і переливання крові.
Чи можна друкувати водою? Здавалося б, дивне запитання: звісно, ні, адже, на перший погляд, в жодному з трьох агрегатних станів вода непридатна для друку, так і який у цьому сенс? Проте вчені з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі не тільки знайшли спосіб втілити на перший погляд божевільну затію, але і погрожують зробити за допомогою свого винаходу справжню революцію в електроніці,...