96-ту річницю з нагоди Калинівського дива, що на Вінниччині, відзначили віряни на початку липня. Кілька тисяч паломників пройшло пішою ходою від храму святої великомучениці Параскеви Сербської, що в Калинівці Вінницької області, до чудотворного хреста.
Серед українців існує поетичне повір’я, що новорічна ніч для людей "розкриває небо, і вони можуть просити у святих все, що їм забагнеться: перетворення води на вино, каменя – на хліб, глини – на мідь".
У неділю, 14 жовтня, Україна відзначає одразу три свята: православне і греко-католицьке свято Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника вітчизни.
Щороку 7 квітня всі православні відзначають одне з найважливіших свят - Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята, традиції, що не можна робити.
21 вересня православні християни святкують Різдво Пресвятої Богородиці на честь Божої Матері Діви Марії – праведниці та заступниці усіх людей. Це радісне та світле свято, а тому цей день у жодному разі не варто проводити у скорботі.
Цього дня християни всього світу святкують Різдво Пресвятої Діви Марії, просячи її заступництва у всіх життєвих справах. По суті це – День народження Божої...
Свято Воздвиження Хреста Господнього відзначається 27 вересня. Воздвиження – це Господське двунадесяте свято, присвячене Господу Ісусу Христу. Тому у цей день богослужіння не поєднуються з жодною іншою службою. Слово \"воздвиження\" трактується як \"піднесення\", тобто урочистий обряд почитання та прославляння Хреста Господнього.
Свято є одним з дванадцяти найважливіших і найбільш шанованих у церковному році. Згідно з Писанням, в 326 році був знайдений хрест, на якому розіп\'яли Христа.