КИЇВ. 24 вересня. УНН. Останні космічні дослідження вчених Російської академії наук показали, що природне середовище молодого Марса було сприятливим для зародження примітивного життя, передає УНН з посиланням на ТАСС.
Вчені з Единбурзького університету в Шотландії з’ясували, що Марс непридатний для існування мікроорганізмів через наявність на поверхні планети хімічних сполук, які називаються перхлоратами.
КИЇВ. 18 жовтня. УНН. Директор Національного управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) Джим Брайденстайн вважає, що ймовірність виявлення слідів життя на Марсі в світлі останніх відкриттів збільшується. Про це він заявив в суботу на відеоконференції Марсіанського суспільства, передає УНН.
Дослідники із паризького Інституту космічної астрофізики та університету Джонса Хопкінса заявили, що згідно з результатами дослідження глинистих мінералів на Марсі, умови, придатні для життя, були лише у підповерхневому шарі, де були присутні гідротермальні води, повідомляє журнал Nature.
Вчені встановили, що потемніння, які зустрічаються на поверхнях каменів, можуть нести сліди життєдіяльності мікробів, легко розпізнавані за підвищеною концентрацією в них магнію.