Світова економіка дедалі більше піддається загрозі стагфляції, що нагадує випробування 1970-х років, яка є проблемою для світових фінансових керівників, які долають наслідки війни в Україні.
Інфляція у США впала до 8,5% у липні після 9,1% місяцем раніше. Ринок очікував 8,7%. До цього вийшли сильні дані щодо ринку праці, що викликало побоювання інвесторів щодо подальшого посилення монетарної політики у США. У разі, якби інфляція перевищила показники червня, ФРС мав би повне право підняти облікову ставку на 1,00% вже на найближчому засіданні. Хоча тепер збільшилася ймовірність її
Інфляція в США несподівано злетіла до 8,6% у травні після 8,3% місяцем раніше. Це новий рекорд за 41 рік. Ринок очікував, що вона збережеться на рівні 8,3%. Зараз існує думка, що влітку чи восени буде пройдено пік світової інфляції. Але після таких цифр підвищується ймовірність того, що це лише помилка.
За прогнозами президента ФРБ Нью-Йорка Джона Вільямса (John C. Williams) підвищення облікової ставки до 4,5% дозволить повернути регулятору контроль над інфляцією.
На тлі активних бойових дій між Україною та росією у світовій економіці розвиваються інфляційна та енергетична кризи. ЄС не став у цьому плані винятком.