Археологи знайшли металообробну майстерню Трипільської культури
2016-08-04 11:02
У Кам’янці-Подільському археологи знайшли ливарню, якій майже шість тисяч років. Це перша металообробна майстерня Трипільської культури, яку знайшли археологи.
КИЇВ. 6 березня. УНН. У Петрашині (Сілезьке воєводство, Польща) археологи знайшли майстерню з обробки кременю, якій 60 тисяч років. У ній виявлено 17 тисяч кам\'яних атрефактів. Про це повідомляє УНН з посиланням на Польське...
Вчені отримали підказку, яка допоможе вирішити таємницю раптового занепаду багатьох спільнот кам\'яної доби. 5000 років тому 20-річна жінка, яка належала до однієї з перших європейських землеробських громад, була похована в могилі на території сучасної Швеції. Зараз вчені довідалися, що її вбила чумна паличка (Yersinia pestis) – бактерія, що викликає...
КИЇВ. 31 липня. УНН. На Львівщині, в Історико-культурному заповіднику “Давній Пліснеськ”, де працює Пліснеська археологічна експедиція, виявили косторізну майстерню ІХ-Х століття, передає УНН.
Унікальні старовинні артефакти розкопали на Черкащині. Менш ніж на метровій глибині знайшли фрагменти посуду як дохристиянської епохи, так і середніх віків. Найцінніша знахідка - гончарна піч початку 18 століття.
Сьогодні, 17 січня, в приміщенні Львівського історичного музею відбулось відкриття виставки «Трипілля без меж і кордонів», присвяченій 125-річчю відкриття трипільської культури. Автори виставки – Оксана Куценяк та Емілія Зарубій. Функціонуватиме виставка до травня 2019...
На заході Румунії археологам вдалося знайти унікальну споруду. Відкриття належить змішаній групі німецьких і румунських археологів на чолі з професором Рюдігером Краузе з Університету імені Йоганна Вольфганга Гете у Франкфурті-на-Майні і професором Флорином Гогалтаном з Інституту археології та історії мистецтва в...
Археологи з Єгипту зробили відкриття в Західній пустелі в 320 кілометрах від Середземного моря. Вчені виявили залишки греко-римського храму, включаючи частину його фундаменту, головний вхід і переддвір\'я.
Південноафриканські археологи виявили за допомогою лідарів (лазерних далекомірів) велике поселення, в якому були сотні будинків, торгові шляхи і базарні площі.
Басаннію – місто, що зникло з карт понад 2 тисячі років тому, відкрили польські археологи в Албанії. Ймовірно, римляни зруйнували фортеці ще на початку нашої ери. Досі ці руїни вважалися природними спустошеннями гірських порід.