На Легедзинському некрополі черняхівської культури (3-4 ст. н.е.), що у Черкаській області, археологи натрапили на нетипове поховання молодої жінки – обличчям вниз з закинутою за спину рукою. В могилі був повністю відсутній поховальний...
У Києві на вулиці Щекавицькій під час охоронно-рятівних досліджень архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України знайшла вулицю XVII–XVIII століть.
Неподалік міста Хадера, на місці майбутнього будівництва, археологи відкопали місто майстрів, що існував на території Ерец Ісраель у період з III по VII століття нашої ери.
Археологи під час розкопок кутової вежі оборонної стіни XVIII поруч з Кирилівської церквою виявили на глибині близько двох метрів уламки ліпної кераміки.
Південноафриканські археологи виявили за допомогою лідарів (лазерних далекомірів) велике поселення, в якому були сотні будинків, торгові шляхи і базарні площі.
КИЇВ. 25 жовтня. УНН. Сьогодні у центрі Львова на вул. Корнякта під час проведення археологічних робіт було виявлено давнє склепіння та рештки мурованої затинькованої стіни, передає УНН із посиланням на \"Гал-інфо\".
Басаннію – місто, що зникло з карт понад 2 тисячі років тому, відкрили польські археологи в Албанії. Ймовірно, римляни зруйнували фортеці ще на початку нашої ери. Досі ці руїни вважалися природними спустошеннями гірських порід.
Археологи, які проводили розкопки на території валів фортеці св. Єлизавети у Кропивницькому, несподівано виявили не лише речі XVIII століття, а й артефакти віком у понад 2 тис. років.
У Ізраїлі виявили добре збережену скульптуру голови царя віком приблизно три тисячі років. Археологи підкреслюють, що це надзвичайно рідкісний приклад різьби з IX століття до нашої ери.